שאלות נפוצות

מוזיקן | כלים להפצת מוזיקה

שאלות כלליות

למה צריך נוכחות אינטרנטית?


כאמן/ית, חשוב לך לשלוט על הדרך שבה אנשים חווים אותך ואת האמנות שלך. שליטה על הנוכחות האינטרנטית שלך מאפשרת לך ליצור רושם מוצלח ומותאם אישית, לעורר הזדהות ואמפתיה מצד המבקרים, ולאפשר להם להיחשף לאמנות שלך בדרך הטובה ביותר. השאיפה היא שבחיפוש השם שלך בגוגל יעלו הרבה תוצאות איכותיות שמציגות אותך באופן המרשים ביותר.
אילו שירותים מציע אתר מוזיקן?


נכון להיום הקטלוג שלנו מאפשר רכישה של מנוי למוזיקן ורכישה של דפי הפצה ליח"צ עצמאי לצורך שליחת הריליס שלך לרדיו: נתחיל מ דף יח"צ לסינגל בודד מיניסייט שמכיל את כל המידע אודות סינגל בודד שלך. מאוד דומה לדף שמציעים לינקטון, פטיפון ומייסונג, רק ללא שירותי ההפצה שלהם - במילים פשוטות: אנחנו לא נשלח את השיר שלכם לתחנות הרדיו. מתאים במיוחד למי שמעוניין ליח"צן את עצמו באופן עצמאי ולחסוך כסף. הערה: שירותי שליחה למדיה יהיו אפשריים בהמשך. הסוג השני: דף יח"צ לאלבום בדיוק כמו דף יח"צ לסינגל בודד, רק שהוא מרכז בתוכו את המידע על כל השירים באלבום בבת אחת. על כל רכישת דף אלבום תקבלו גם עד 14 דפי שירים אותם תוכלו לשלב באלבומים שלכם או במוזיקן שלכם. צריכים יותר שירים? ניתן לרכוש כאן. הסוג השלישי: מוזיקן בית למוזיקה שלך - One page site ( אתר של דף אחד) שמכיל מידע אודותיך, דרכים ליצירת קשר, קישורים לרשתות חברתיות, הצגה של המוזיקה שלך, הופעות קרובות ואפילו אפשרות למבקרים לתמוך במוזיקה שלך כלכלית. היתרון הגדול ביותר במוזיקן, הוא שיש לך סוף סוף אפשרות להזמין את כל העוקבים שלך למקום אחד שבו יוכלו למצוא הכל! בנוסף, דרך אתר מוזיקן ניתן להעלות ללא תשלום* שירים לחנויות הדיגיטליות (אפל מיוזיק, יו טיוב מיוזיק, ספוטיפי, דיזר, טיק טוק, אינסטגרם ועוד...) ולבסוף, ניתן לרשום בחברת הפי"ל את זכויות המאסטר של הקלטות בבעלותך דרך אתר מוזיקן, בתמורה ל 10% מתמלוגי המאסטר שחברת הפי"ל מעבירים עבורך. * ללא תשלום בהעלאה, אתר מוזיקן מעביר לך את התמלוגים שמגיעים לך מהחנויות בניכוי 19%, מתוכם 10% משולמים לחברת הפי"ל ו-9% משולמים למוזיקן.
כולם היום בסמארטפון, איך המוצרים שלכם נראים במכשירים ניידים?


כל האתרים שלנו עברו אופטימיזציה לניידים כדי לשמר את חוויית הגלישה בצורה מיטבית.
האם אפשר למכור את המוזיקה שלי במוזיקן?


נכון להיום החוזה שלנו עם אקו"ם לא מאפשר רכישה של מוזיקה מהאתר. ניתן להציג דיסקוגרפיה ולאפשר האזנה באמצעות הטמעות סרטוני יו טיוב. אם אין ברצונך לפרסם את השיר ביו טיוב ניתן להעלות אותו ליו טיוב על מצב "לא רשום", כך שהוא לא יעלה בתוצאות חיפוש. שימו לב: בשעת העלאת הסרטון ליו טיוב חובה לאפשר "הטמעה" בהגדרות. צירוף קבצי MP3 לדפי השירים מיועד לאנשי מדיה בלבד לצורך השמעתם ברדיו.
האם אפשר למכור כרטיסים להופעות במוזיקן שלי?


נכון להיום אין אפשרות לרכישת כרטיסים באמצעות הסליקה שבמוזיקן שלך. אפשר להוסיף קישור לרכישת כרטיסים בדף תשלום חיצוני. ניתן להשתמש בשירות חיצוני כגון טיק צ'אק *. * אתר מוזיקן אינו קשור לטיק צ'אק בשום צורה ואינו לוקח אחריות על המחיר, התנאים וטיב השירות.
מבקרים במוזיקן שלי תמכו בי ותרמו כסף דרך המוזיקן שלי. מתי אקבל אותו?


אנחנו מעבירים את הכספים שלכם בכל 15 לחודש העוקב. לדוגמה: נאסוף את כל התשלומים שקיבלתם בחודש מרץ ונעביר אותם לחשבון הבנק שלכם ב 15 לאפריל. יש לציין שמהתשלום תקוזז עמלת סליקה על סך 5% + שקל.
כמה עולה מוזיקן?


קודם כל והכי חשוב - אין עלויות הקמה! כדי להפעיל מוזיקן יש צורך במנוי פעיל. לרשותכם שני מסלולי מנויים: * בתשלום חודשי (35 ש"ח לחודש, מחוייב אוטומטית למשך שנה) * בתשלום שנתי (24 ש"ח לחודש, מחוייב אחת לשנה באופן אוטומטי) מלבד התשלום הקבוע על המנוי ישנם תשלומים נוספים חד פעמיים עבור עמלות סליקה להכנסות שלכם ועל שילוב שירים במוזיקן. העלויות מפורטות להלן: 1. דף סינגל עולה 150 ש"ח, תוכלו לשלב אותו באתר ללא תשלום. 2. אם רכשתם לסינגל שלכם דף יח"צ של לינקטון, מייסונג, או פטיפון, תוכלו לשלב אותו באתר בתמורה ל-10 ש"ח בתשלום חד פעמי. במסגרת מבצע ההשקה שלנו תוכלו לשלב את כל הלינקטונים, פטיפונים ומייסונגים שלכם ללא תשלום! 3. תוכלו לשלב שירים שאין להם דף סינגל ואין להם דפי יח"צ בתמורה ל-55 ש"ח. חשוב לדעת: דף סינגל נשאר שלכם וזמין לתמיד. אם המנוי למוזיקן נגמר והוא הופך ללא זמין, דף הסינגל נשאר שלכם ופעיל ככל שתרצו בכך. לעומת זאת, שיר ששולב במוזיקן שלכם ללא דף סינגל יהיה זמין להאזנה כל עוד האתר פעיל. כשהמנוי שלכם יסתיים או יבוטל, המוזיקן שלכם יהפוך ללא פעיל אבל "יזכור" את השירים שלכם (אפילו אם אין להם דף סינגל עצמאי) כך שתוכלו לחדש את המנוי והשירים עדיין ישארו שלכם ללא תשלום נוסף. ניתן לרכוש מנוי כאן.
מה זה מוזיקן?


אתר מוזיקן הוא פלטפורמה ייחודית שנותנת כלים להפצת מוזיקה. מכאן ניתן להפיץ את המוזיקה שלך לרדיו, לחנויות דיגיטליות ולקהל הישיר שלך. בנוסף, לכל מוזיקאי/ת יש אפשרות לפתוח לעצמו דף מוזיקן - שירות חדשני שנועד לשפר את נוכחות אינטרנטית של מוזיקאים. מוזיקן מאפשר: 1. הצגה של האג'נדה שלך - חיבור מקדים של המבקר יעזור לו להתחבר למוזיקה שלך 2. האזנה לדיסקוגרפיה שלך, כולל שירים והקלטות שלא יצאו באופן רשמי 3. הופעות קרובות 4. גלריית תמונות 5. קישור להדסטארט 6. חיבור למאמרים אודותיך מן התקשורת 7. קישור לדפי הפצה של שירים קודמים (לינקטון, פטיפון, מייסונג)
8. קישור לדפי הפצה מקומיים - דף סינגל \ אלבום 9. כל הדרכים ליצור איתך אינטרקציות: ספוטיפיי, אפל מיוזיק, דיזר, וואטסאפ, מסנג'ר, בנדקמפ, יו טיוב, פייסבוק, אינסטגרם ועוד... 10. תחזוקה פשוטה: מעלים תוכן באמצעות ממשק הניהול שלך, ובום - יש לך מוזיקן מדהים! אנחנו מעדכנים את מוזיקן כל הזמן כדי שימלא את כל צרכי המוזיקאים בישראל. יש לכם הצעות לשיפור? דברו איתנו :)
האם אפשר לחבר דומיין משלי למוזיקן?


לצערנו אין אפשרות כזו
מה קורה אם אני רוצה לבטל את המנוי למוזיקן?


ביטול המנוי באמצעות האתר יגרום להפסקת החידוש האוטומטי. השירות ימשיך להיות זמין עד סוף תקופת החיוב הקרובה ולאחר מכן יפסק באופן אוטומטי. לדוגמא: למוזיקן בעל מנוי חודשי שביקש ביטול, המנוי ימשיך להיות פעיל עד שיגיע מועד החיוב הבא בסוף החודש הנוכחי במקרים חריגים כמו ביטול מנוי שנתי במהלך החודש הראשון, מומלץ ליצור איתנו קשר כדי לתאם ביטול מוקדם יותר והחזר חיובים יחסי. שימו לב: * מנוי חודשי מתחדש אוטומטית בכל חודש למשך שנה בלבד, לאחר מכן יש לרכוש מנוי נוסף. * מנוי שנתי מתחדש אחת לשנה עד לבקשת ביטול מצד הלקוח. * מנהלי האתר שומרים לעצמם את הזכות להחליט אם יהיה החזר כספי או לא.
יש לי תקלה או שחסר לי פיצ'ר באתר


מצויין! נשמח לשמוע על כך ולסייע בהקדם האפשרי, אפשר להשאיר פניה בתחתית הדף ונחזור אליך בהקדם! :)

הפצה לרדיו

כמה עולה דף סינגל?


מחיר לדף יח"צ לסינגל בודד (ללא שירותי שליחה לרדיו) עולה בסך הכל 150 ש"ח והוא שלכם לתמיד! ברכישת כמות - על כל עשיריה מקבלים אחד חינם. אין תוקף שימוש - תוכלו להפעיל אותו מתי שתרצו. ניתן לרכוש כאן.
כמה עולה דף אלבום?


מחיר לדף יח"צ לאלבום (ללא שירותי שליחה לרדיו) עולה בסך הכל 400 ש"ח והוא שלכם לתמיד! אין תוקף שימוש - תוכלו להפעיל אותו מתי שתרצו. דף אלבום מגיע עם עד 14 שירים שאינם דפי סינגל עצמאיים. ניתן לרכוש דפי סינגל ולקשר אותם לאלבום, או לרכוש מקומות לשירים נוספים (10 ש"ח לשיר) אם יש לכם יותר מ-14 שירים באלבום.
איך אפשר למנוע מאנשים להגיע לריליס שטרם יצא לאור?


בזמן עריכת השיר \ האלבום שלך, יש אפשרות להפעיל את דף הסינגל ולהסתיר אותו ממנועי חיפוש, כך שלא יוצג בתוצאות גוגל. עדיין יוכל להיכנס לדף כל מבקר שברשותו הקישור הישיר. שתפו אותו באחריות. הערה: כאשר משתמשים במתג הסתרת הדף ממנועי חיפוש יש לדעת שיכול לקחת לו בין כמה ימים לכמה שבועות להשפיע. אם השיר שלך עוד לא יצא, מומלץ לפעיל את המתג מרגע הקמת דף הסינגל כדי שהשיר לא ייסרק על ידי הבוטים של גוגל. כשהשיר יוצא ניתן לשחרר את החסימה, ועדיין, השיר יופיע בתוצאות חיפוש רק לאחר כמה ימים ועד כמה שבועות, תלוי בזמנים שבהם גוגל סורקת את האתר.
איך שולחים שיר לרדיו?


השיטה הנפוצה היום היא באמצעות אחד משירותי ההפצה של לינקטון, פטיפון או מייסונג. החברות הנ"ל אורזות עבורך את הריליס (שיר \ אלבום) בדף נחיתה שנקרא 'ערכת עיתונות', שם מופיעים מילות השיר, הקרדיטים, קישורים רלוונטיים, גרפיקות, וכמובן קובץ השיר (MP3). את דף הנחיתה הזה הן שולחות בהודעת תפוצה לכל תחנות השידור הרלוונטיות. יש לציין שהם לא עושים קידום לשיר בשום אופן, ואת הדחיפה המשמעותית עושים בשלב הבא באמצעות יחצ"ן או באמצעות שליחת מיילים לשדרנים ועורכים באופן אישי (יחצ"נות עצמית). במוזיקן ניתן לרכוש דפי הפצה דומים עם פיצ'רים מתקדמים וקישוריות שאין בשום מקום אחר. את הדפים תצטרכו לשלוח בעצמכם לתחנות השידור הרלוונטיות למוזיקה שלכם באמצעות המייל. רצוי לצרף למייל את קובץ הקומוניקט וקובץ MP3 של המאסטר שלכם. נשמח לעזור - דברו איתנו כדי לקבל כתובות מייל של תחנות רלוונטיות להפצה שלכם.

הפצה לסטרימינג

מידע מלא בקרוב!


...

זכויות במוזיקה ותמלוגים

הזמינו שיחת ייעוץ ללא תשלום


ייקח לנו זמן לנסח את כל המידע בצורה יעילה, בינתיים נשמח להסביר לעומק בשיחת טלפון ללא תשלום. הזמינו בתחתית הדף שיחה חוזרת מאיתנו :)